bamana

bamana

چگونه از طريق استارت آپ كسب درآمد كنيم؟

چگونه از طريق استارت آپ كسب درآمد كنيم؟

استارت آپ

استارت آپ

براي راه اندازي يك كسب و كاري كه بتواند كسب درآمد خوبي براي شما داشته باشد و به يك تجارت موفق تبديل شود بايد به موضوع business plan  توجه زيادي داشته باشيد.

اگر بخواهيم توضيح واضح تري در اين زمينه به شما ارائه دهيم بايد بگوييم كه بيزينس پلن سندي است كه مراحل و اقدامات استارت آپ را در يك دوره مشخص شده بيان مي كند و معمولا اطلاعات دقيقي از هزينه ها، سود ها، ضرر و زيان ها و ريسك ها خواهد بود.

در تعريف استارت آپ ها موضوع كسب و كار انواع مختلفي دارد، هدف برخي از آنها جذب سرمايه از سرمايه گذارها مي باشد و بعضي ديگر از آنها براي عمليات درون سازماني كاربرد دارند.

اما اكثر اوقات افراد ذهنشان درگير اين موضوع مي شود كه آيا استارت آپ ها  طرح از پيش تعيين شده كسب و كارشان را اجرا و عملي مي كنند يا زمان مواجه شدن با موانع موجود در توسعه كسب و كار طرح كسب و كار را تغيير مي دهند؟

جوابي كه براي اين سوال وجود دارد اين است كه وقتي استارت آپ شما  اجرا شده و وارد بازار كسب و كار مي شود مسلما رقيباني هميشه وجود دارند و براي پيروز شدن در اين ميدان ناگزير هستيد كه طرح كسب و كاري كه براي كسب وكار خود طراحي كرده بوديد تغيير دهيد و يا حتي خدمات و محصولات جديدي را بعنوان كسب و كار براي سود بهتر به استارت آپ خود بيافزاييد.

حتما بخوانيد  طراحي سايت در ۳ قدم – قدم دوم

بنابراين در استارت آپ همه چيز بستگي به وضعيت كسب و كار و توانمندي رقيبان و ميزان درك و هوشمندي آنها دارد اگر در اين زمينه مديريت قوي و دانش لازم براي مقابله با شرايط بحراني داشته باشيد در اين زمينه پيروز و سربلند خواهيد شد.

قدم بعدي كه براي راه اندازي كسب وكار بايد به آن توجه ويژه اي داشته باشيد مدل كسب و كار است. با اين مدل شما مي توانيد طرح ها و ايده هاي استارت آپي خود را به ارزش هاي اقتصادي تبديل كنيد.

مدل كسب وكار نشان دهنده اين است كه يك استارت آپ چگونه  با مشخص كردن جايگاه در زنجيره ارزش كسب درآمد مي كند كه شامل موضوعات متفاوتي درباره كسب و كار مي باشد كه عبارت است از استراتژي ها، كارآفريني، مسائل اقتصادي، سرمايه گذاري، بازاريابي و عملكردها است.

يك مدل كسب وكار به ما نشان مي دهد كه چگونه مي توانيم براي خود در زنجيره ارزش جايگاهي پيدا كنيم و چطور مي توانيم باعث تثبيت جايگاه و درآمدزايي شويم.

استارت آپ ها بايد به موضوعات زير براي جهت دادن به مدل كسب و كارشان توجه داشته باشند:

اول اينكه مشتري هاي شما چه كساني مي توانند باشند.

مورد دوم اينكه چه خدمات و محصولاتي مي توان به مشتريان موردنظر ارائه داد.

چگونه بايد اين محصولات و يا خدمات را به مشتري ارائه دهيم تا كارآمد و موثر باشد.

مدل كسب و كاري كه براي استارت آپ خود انتخاب كرده ايد مهمترين موضوع براي انتخاب مشتريان و بازار مي باشد. مشتريان به دو صورت وجود دارند :

  1. مشتريان جزيي يا b2c
  2. مشتريان عمده يا b2b
حتما بخوانيد  ارتباط مرورگرهاي تلفن هاي همراه با وب سايت ها

كه هدف عمده براي جذب قدرالسهم بازار بيشتر بازار هدف مشتريان جزيي مي باشد وارتباط مستقيم با مشتريان b2c مي تواند قيمت ارائه شده به اين مشتريان را در بازار هدف مناسب و بازار رقابتي بهتري را به وجود آورد.

مهمترين قسمت كه توجه كمتري در زمينه استارت آپ ها به آن وجود دارد تحقيقات بازاريابي است كه معمولا افراد با تقليد و ايده گرفتن از يك نمونه خارجي تصميم به راه اندازي يك استارت آپ مي كنند واصلا توجهي به اين موضوع ندارند كه استارت آپ هاي خارجي با توجه به شرايط درون كشور و فرهنگ و قوانين درون كشور و شرايط جغرافيايي و محيطي در كشورها به موفقيت مي رسد و شانس پيروزي بيشتري دارند و مسلما براي اينكه ما هم بتوانيم به موفقيت برسيم بايد شرايط درون كشورمان و فرهنگ خودمان را در نظر بگيريم و تغييرات درون استارت آپ ها باتوجه به فرهنگ و قوانين اجتماعي خودمان صورت بگيرد.

بازاريابي هم يكي از نكات مهمي است كه براي رسيدن به موفقيت در استارت آپ نقش چشمگيري دارد هميشه براي انتخاب بازار بايد سعي كنيم بخشي از آن را انتخاب كنيم و به مرور اين بخش را گسترش داد و بزرگتر كرد و به اين صورت مي توان به مرور زمان بيشترين سهم بازار را از رقيبان گرفت. بازاريابي داراي روش هاي مختلفي مي باشد كه امروزه بازاريابي محتواني مهمترين روش بازاريابي است و به اين صورت مي باشد كه از طريق توليد محتواهاي متني، صوتي و تصويري و… در سايت هايي كه سئو مناسبي نيز دارند مي توان بازار هدف  و مشتريان بيشتري را جذب كرد و همانطور كه ميدانيد امروزه با كمترين هزينه  از طريق شبكه هاي اجتماعي مي توان بهترين استفاده را براي بازاريابي و نشان دادن محصولات به مشتريان كرد.

منبع:آوينا وب

 


برچسب: راه اندازي استارت آپ، راه اندازي كسب و كار، راه اندازي كسب و كار موفق،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ دى ۱۳۹۶ساعت: ۰۹:۱۵:۰۱ توسط:bamana موضوع:

چت باکس


صفحات وبلاگ

[ ]

RSS

POWERED BY
sitearia.ir

bigrich supermarketing bazar nilshop marketingcenter marketing hamyar bigdata data208 afzayeshbazdidsite digital-world109 haminshekli bigdata